Sport

Lokomotiva po e luan futbollin më të mirë, dallimin e bëjnë shqiptarët

Lokomotiva po e luan futbollin më të mirë, dallimin e bëjnë shqiptarët
 

Gara për pozitën e dytë në kampionatin kroat asnjëherë nuk ka qenë më interesante. Hajduku, Rijeka dhe Osijeku janë vlerësuar pretendent për pozitën që dërgon në Ligën e Kampionëve. Pak kush e ka përmendur Lokomotivën në këtë luftë, por ajo aktualisht po e luan futbollin më të mirë në ligë dhe është favoritja më e madhe për vendin e dytë.

Kështu ka shkruar sajti i njohur kroat “index.hr”.