Sport

Bottas fiton garën e parë të stinorit në Formula 1

Bottas fiton garën e parë të stinorit në Formula 1

Piloti finlandez i Mercedesit, Valtteri Bottas, ka fituar garën e parë të stinorit në Formula 1, që është mbajtur sot në Austri.

Bottas ka startuar garën nga pozita e parë dhe përfundoi në atë pozitë. Është fitorja e tetë e Bottasit në karrierën e tij në F1.