Sport

Flores nga Kuba po e kërkon titullin në Kosovë

Flores nga Kuba po e kërkon titullin në Kosovë

Volejbollistja nga Kuba, Lianma Flores, po e përjeton aventurën e dytë si volejbolliste në Evropë. Flores këtë edicion është pjesë e ekipit të volejbollit nga Prishtina, M-Technologie, që po e kërkon titullin e kampionit në Superligën e femrave të Kosovës.

Në fakt, në krye me trajnerin Naser Krasniqi, ekipi M-Technologie është pretendent për titullin e kampionit pas përforcimeve që i ka bërë nga jashtë për këtë edicion. Padyshim, njëra prej pikave më të forta të klubit mbetet volejbollistja nga Kuba, Flores, shkruan KOHA. Për Floresin, kjo është hera e parë që luan në Kosovë dhe shpreson që të kurorëzohet me titullin e kampionit. Para se të vinte në Kosovë, Flores ka bërë karrierë edhe në Rusi.