Sport

Derbi i penalltive nuk jep fitues

Derbi i penalltive nuk jep fitues

Nuk ka dhënë fitues derbi i xhiros së 33-të të La Ligas spanjolle. Gola kishte me bollëk e po ashtu penallti, në sfidën në mes të Barcelonës dhe Atletico Madridit. Rezultati në fund ishte 2:2, që i shërben më së shumti rivalit të dy skuadrave, Real Madridit.

Në këtë ndeshje dramatike janë dhënë gjithsej tri penallti, që janë shndërruar në gola.