Sport

Tenisti që luajti 26 vjet dhe i humbi të gjitha 270 meçet

Tenisti që luajti 26 vjet dhe i humbi të gjitha 270 meçet
 

Italiani Enrico Becuzzi luan tenis prej vitit 1994. 47-vjeçari ka deri më tani 270 meçe, ndërsa i ka humbur të gjitha.

Gazeta e madhe spanjolle, Marca, të hënën ka shkruar për bilancin e Becuzzit. Sipas Marcas për 26 vjet ai ka marrë pjesë në çdo turne ku mendonte se mund të realizojë ëndrrën – të fitojë një meç që i jep pikë për të hyrë në ranglistën e ATP-së. Por deri më tani nuk ia ka dalë, ndërkohë që seria e humbjeve është rritur vazhdimisht. Seria ka shkuar në 270 humbje deri më tani, shkruan Marca.