Sport

Gjobiten Sancho e Akanji

Gjobiten Sancho e Akanji
Foto: Kicker

Dy futbollistët e Borussia Dortmundit, Jadon Sancho dhe Manuel Akanji janë gjobitur nga Liga Gjermane e Futbollit pasi nuk kishin mbajtur maska gjatë një vizite të floktarit më herët këtë javë. Vendimi u mor të premten, por nuk është bërë e ditur se sa janë gjobitur dy lojtarët.

Sipas DFL-së të dy lojtarët kanë shkelur protokollin mjekësor që është përgatitur nga klubet dhe lojtarët për kthim në ndeshje.