Sport

Barça nuk e përballon Lautaron

Barça nuk e përballon Lautaron

Barcelona nuk mund ta transferojë yllin e Interit, Lautaro Martinez, pasi nuk mund ta përballojë financiarisht shumën e dëmshpërblimit për të, ka shkruar të premten gazeta katalunjase ‘Mundo Deportivo’.

Nga ekipi ‘Blaugrana’ asnjëherë nuk është fshehur interesimi për argjentinasin, por pengesa kryesore ka qenë klauzola në kontratën e futbollistit për lirimin e tij, e që është 111 milionë euro dhe për një kohë të caktuar.