Sport

Havertz i hapur për transferim te Unitedi

Havertz i hapur për transferim te Unitedi

Futbollisti i talentuar gjerman i Bayer Leverkusenit, Kai Havertz, është i hapur për një transferim te Manchester Unitedi, shkruan “Manchester Evening News”.

Havertz 20-vjeçar është duke u kërkuar nga shumë klube të mëdha, në mesin e tyre edhe nga Bayern Muencheni. Havertz planifikon të largohet nga Leverkuseni këtë verë dhe raportohet se ai pëlqen idenë që ta vazhdojë karrierën në Premier League të Anglisë.