Sport

Porto pëson humbje shokuese në rifillimin e futbollit në Portugali

Porto pëson humbje shokuese në rifillimin e futbollit në Portugali
Foto: Reuters

Lideri i ligës së Portugalisë, Porto, ka pësuar humbje shokuese 2:1 në udhëtim ndaj Famalicaos, të mërkurën mbrëma, ndërsa futbolli në Primeira Liga të Portugalisë është rikthyer pas një pauze të detyrueshme dymujore shkaku i koronavirusit.

Gjitha ndeshjet po luhen pa shikues, por është raportuar se rreth 200 tifozë të Portos ishin mbledhur jashtë stadiumit, duke kënduar dhe valuar flamujt. Shumica kishin maskat, por nuk respektonin distancën sociale.