Sport

Sancho nuk do të përballet me masa disiplinore

Sancho nuk do të përballet me masa disiplinore
Foto: Reuters

Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Jadon Sancho, dhe futbollistët e tjerë të Bundesligës nuk do të përballen me dënime disiplinore pasi bënë thirrje kundër racizmit gjatë ndeshjeve në fundjavën që shkoi.

Sulmuesi i Anglisë, Sancho, e shfaqi një shkrim ndër fanellën e tij, “Drejtësi për George Floydin”, pasi shënoi gol kundër Paderbornit.