Sport

Kompany refuzoi ofertën për të qenë ndihmës i Guardiolas

Kompany refuzoi ofertën për të qenë ndihmës i Guardiolas

Vincent Kompany ka refuzuar mundësinë që të bëhet asistent i Pep Guardiolas te Manchester City, ndërsa ka vendosur të vazhdojë të mbajë rolin e lojtarit dhe trajnerit te Anderlechti belg.

Vendi në shtabin teknik t]ë Cityt mbeti vakant kur Mikel Arteta iu bashkua Arsenalit. Guardiola e kishte kontaktuar Kompanyn për ta pyetur për mundësinë e rikthimit te City.