Sport

Zyrtarizohet rifillimi i La Ligas më 11 qershor

Zyrtarizohet rifillimi i La Ligas më 11 qershor
 

Sevilla – Real Betis do të jetë ndeshja me të cilën do të rifillojë La Liga. Vendimi është zyrtarizuar të premten pasdite.

Kampionati spanjoll i futbollit vazhdon pas tre muajve. Ishte ndërprerë në mars për shkak të koronavirusit. Derbi lokal në mes të të Sevillas dhe Real Betisit do të luhet më 11 qershor.