Sport

Pochettino do të rikthehet në Premier League

Pochettino do të rikthehet në Premier League
Foto: Reuters

Ish-trajneri i Tottenhamit, Mauricio Pochettino ka thënë se është i hapur për të punuar sërish në Premier League dhe se do të marrë vendimin për të ardhmen e tij varësisht nga projektet që do t’i prezantohen nga punëdhënësit potencialë.

Argjentinasi e dërgoi Tottenhamin deri në finale të Ligës së Kampionëve vitin e kaluar, ku pësoi 2:0 nga Liverpooli. Ai ishte shkarkuar në nëntor, duke i dhënë fund periudhës prej pesë vjet e gjysmë në klub, që ishte vlerësuar e suksesshme, por pa trofe.