Sport

Lipjani e Feronikeli largohen nga Superliga, Trepça në plejaut

 

Lipjani dhe Feronikeli i Drenasit edicionin e ardhshëm nuk do të luajnë në Superligën e Kosovës në basketboll. Këtë vendim e mori Bordi Ekzekutiv i Federatës së Basketbollit të Kosovës, është bërë e ditur të premten.

Ndërkohë Trepça do të luajë në plejaut për të siguruar mbetjen në elitë.