Sport

UEFA konfirmon pezullimin e ndeshjeve të qershorit për përfaqësuese dhe vazhdon pezullimin e Championsit e Ligës së Evropës

UEFA konfirmon pezullimin e ndeshjeve të qershorit për përfaqësuese dhe vazhdon pezullimin e Championsit e Ligës së Evropës

UEFA ka konfirmuar pezullimin e gjitha ndeshjeve të përfaqësueseve të parapara të luhen në qershor të vitit 2020 deri në një njoftim të mëtutjeshëm, shkaku i koronavirusit.

Këtu përfshihen ndeshjet e plejofit për Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm, në mesin e tyre edhe ajo mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, si dhe ndeshjet kualifikuese për Evropianin 2021 në futboll të femrave. Po ashtu janë shtyer edhe ndeshjet e Ligës së Kampionëve e Ligës së Evropës në afat të pacaktuar.