Sport

Edhe lojtarët e Leverkusenit pranojnë ulje të pagës

Edhe lojtarët e Leverkusenit pranojnë ulje të pagës

Lojtarët, stafi dhe menaxhmenti i Bayer Leverkusenit të mërkurën unanimisht kanë arritur marrëveshje për të pranuar ulje page derisa Bundesliga të mbetet e pezulluar shkaku i koronavirusit, shkruan faqja zyrtare e klubit gjerman, transmeton Koha.net.

Kapiteni i Leverkusenit, Lars Bender ka thënë se janë mbajtur diskutime në javët e fundit dhe të martën është arritur marrëveshja.

“Skuadra është e gatshme të heq dorë nga një pjesë e pagës për të përkrahur klubin në tentimin që të kalojë këtë krizë financiare të shkaktuar nga koronavirusi”, ka thënë Bender.