Sport

Konfirmohet data e re e Lojërave Olimpike

Konfirmohet data e re e Lojërave Olimpike
 

Organizatorët e Lojërave Olimpike të Tokios dhe Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) kanë vendosur të hënën që Lojërat Olimpike të nisin më 23 korrik të vitit të ardhshëm dhe të përfundojnë më 8 gusht, është njoftuar nga organizatorët, transmeton Koha.net. 

Kreu i Lojërave Olimpike në Tokio, Yoshiro Mori, ka njoftuar se vendimi është marrë në bashkëpunim me IOC-në.