Sport

Nurmagomedov ka mbetur i ngujuar në Rusi

Nurmagomedov ka mbetur i ngujuar në Rusi

Ylli i UFC-së, Khabib Nurmagomedov thotë se ka mbetur i ngujuar në Rusi dhe pranon se përballja e tij me Tony Fergusonin më 18 prill ka gjasa të mbahet pa të.

Rusi i pamposhtur është paraparë të ndeshet me Fergusonin më 18 prill. Fillimisht Brooklyn Center në New Yorku ishte destinacioni, por New York ka anuluar gjitha ngjarjet.