Sport

Klubi gjerman në karantinë pasi lojtari i dytë diagnostifikohet me koronavirus

Klubi gjerman në karantinë pasi lojtari i dytë diagnostifikohet me koronavirus
 

Klubi i Bundesligës 2 të Gjermanisë, Hannover 96 ka futur në karantinë gjithë skuadrën për dy javët e ardhshme, pasi lojtari i dytë është diagnostifikuar me koronavirus.

Të mërkurën qendërmbrojtësi Timo Hubers ishte konfirmuar si i infektuar, ndërsa të enjten ka dal pozitiv me virusin edhe Jannes Horn.

Testet e lojtarëve tjerë janë rezultuar negative.

Te Hannoveri është reprezentuesi i Kosovës, Florent Muslija që po ashtu është testuar dhe ka rezultuar negativ.