Sport

UEFA fton federatat në një takim nëpërmjet videokonferencës të martën

UEFA fton federatat në një takim nëpërmjet videokonferencës të martën

Konfederata e Futbollit të Evropës të enjten ka ftuar përfaqësuesit e 55 federatave anëtare, së bashku me bordin e Ascoacionit të Ligave të Evropës dhe të Ligave Evropiane dhe një përfaqësueses të Asociacionit Botëror të Futbollistëve Profesionist (FIFPro), që të marrin pjesë në një takim nëpërmjet videokonferencës të martën me 17 mars, ka njoftuar UEFA të enjten, transmeton Koha.net.

Në atë takim do të diskutohet reagimi i futbollit evropian ndaj përhapjes së koronavirusit.