Sport

Juve synon sulmues të ri

 

Kampioni i Italisë, Juventusi, po punon për të transferuar një sulmues të ri gjatë verës. Sipas “Tuttosport”, Juve synon Gabriel Jesusin, Timo Wernerin apo Mauro Icardin, si zëvenedësim për Gonzalo Higuanin.

Gazeta italiane ka shkruar se Juventusi synon një sulmues më të ri se 30-vjet dhe ka identifikuar Icardin, Wernerin e Jesusin si shënjestra reale.