Sport

Ballkani e Drita vlerësojnë njëri-tjetrin para duelit që vendos për lider

 

Të matur janë treguar para ndeshjes që vendos për pozitën e parë në Superligën e Kosovës në futboll, dy trajnerët, ai i Ballkanit, Ismet Munishi dhe i Dritës, Ardian Nuhiu. 

Të dy trajnerët kanë vlerësuar lart skuadrat kundërshtare para ndeshjes derbi, që do të zhvillohet të mërkurën (sot) prej orës 13:00 në stadiumin e qytetit në Suharekë, në kuadër  të xhiros së 21-të të elitës së futbollit kosovar, shkruan sot Koha Ditore.