Sport

Skuadra e Përdedajt me befasi të madhe në Kupën e Gjermanisë

Skuadra e Përdedajt me befasi të madhe në Kupën e Gjermanisë
 

Ish-reprezentuesi i Kosovës, Fanol Përdedaj ka shkaktuar befasi të madhe me skuadrën e tij në Kupën e Gjermanisë në futboll.

Saarbruckeni garon vetëm në kategorinë e katërt gjermane, ndërsa të martën mbrëma e mposhti Fortuna Duesseldorfin e Bundesligës. Ndeshja çerekfinale u vendos me penallti. Rezultati ishte 1:1 pas kohës së rregullt dhe dy vazhdimeve, ndërsa Saarbruckeni fitoi 7:6 në penallti.