Sport

Meçi i tretë Wilder-Fury zhvillohet në korrik

Meçi i tretë Wilder-Fury zhvillohet në korrik

Meçi i tretë mes Deontay Wilderit dhe Tyson Furyt do të ndodhë këtë verë, sipas promotorit Bob Arum.

Dy boksierët u përballën për herë të parë më 2018 duke barazuar teksa javën e shkuar Fury arriti të fitonte në raundin e shtatë për të marrë titullin e botës në WBC nga Wilderi.