Sport

Liverpoolit i përfundon seria e fitoreve

Liverpoolit i përfundon seria e fitoreve
 

Liverpooli nuk ia ka dalë ta thyejë rekordin e Premier Leagues për fitore rresht. Të shtunën mbrëma në kuadër të xhiros së 28-të, Liverpooli pësoi humbje shokuese nga Watfordi me rezultatin e lartë, 3:0.

Liverpooli ishte në seri prej 18 fitoreve. Javën e kaluar barazoi rekordin e Manchester Cityt për fitore rresht. Por nuk ia doli të shënoi fitoren e 19-të dhe të shkruaj histori.