Sport

Lazio mposht Bolognan dhe merr kreun në Serie A

Lazio mposht Bolognan dhe merr kreun në Serie A

Luis Alberto ka shënuar një gol dhe ka përgatitur një tjetër, për t’ia mundësuar Lazios fitoren 2:0 ndaj Bolognas.

Ndeshja e luajtur të shtunën i takoi xhiros së 26-të të Serie A. Me këtë fitore Lazio ka dalë në vend të parë në kampionatin italin, por ka një ndeshje më shumë se Juventusi. Lazio ka 62 pikë nga 26 ndeshje, ndërsa Juventusi ka 60 pikë nga 25 ndeshje.