Sport

Sarri po e ka të vështirë të imponojë stilin e tij te Juventusi

 

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri po e ka të vështirë të imponojë stilin e tij të lojës te skuadra torineze dhe ai e ka shfaqur haptazi frustrimin e tij pas përformancës së dobët në ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Lyonit të mërkurën, bën të ditur agjencia Reuters të enjten, transmeton Koha.net.

Në komentet që mund të shihen si sinqeritet apo edhe si kritikë publike ndaj lojtarëve, Sarri 61-vjeçar ka thënë se skuadra e tij po e ka të vështirë të kap konceptimin e pasimit të topit shpejt, një stil i njohur si “Sarri-ball”.