Sport

Munishi: Skuadrat tjera ëndërrojnë të përballen me ne

Foto: FC Ballkani
 

Lideri i Superligës, Ballkani takohet me Feronikelin në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll. Shorti për fazën gjysmëfinale është tërhequr të martën në Federatën e Futbollit të Kosovës.

Ballkani është vendas në ndeshjen e parë që luhet më 8 prill. Ndeshja e kthimit luhet më 22 prill në Drenas. Feronikeli është kampion në fuqi dhe po ashtu fitues në fuqi i Kupës së Kosovës.