Sport

Lazio mposht Interin, merr pozitën e dytë dhe kërcënon Juven

Lazio mposht Interin, merr pozitën e dytë dhe kërcënon Juven

Lazio ka mposhtur Interin 2 me 1 në derbin e xhiros së 24-të në Serie A, për të marrë pozitën e dytë në tabelë, e për të kërcënuar Juventusin në krye.

Kjo fitore e klubit nga Roma erdhi me përmbysje.