Sport

Dresheviq me sy nga “Euro 2020” dhe një ligë më e fortë

Dresheviq me sy nga “Euro 2020” dhe një ligë më e fortë

Për Ibrahim Dresheviqin javët e ardhshme do të jenë shumë të rëndësishme. Në një intervistë për mediumet holandeze të enjten ka folur për synimet që ka për të ardhmen. 

Pos synimit për të luajtur në një kampionat më të fortë se Eredivisie, ku aktivizohet me skuadrën e Heerenveenit, Dresheviq synon që edhe me Përfaqësuesen e Kosovës të jetë pjesë e Evropianit që mbahet këtë vit, shkruan sot Koha Ditore.