Sport

Hoxha la Belgjikën për të vazhduar karrierën në Kosovë

Hoxha la Belgjikën për të vazhduar karrierën në Kosovë
 

Mesfushori ofensiv, Medjon Hoxha, pritet të jetë “armë” shtesë e Feronikelit në repartin e sulmit gjatë pjesës së dytë të këtij edicioni në Superligën e Kosovës.

Hoxha është njëri prej përforcimeve te kampioni në fuqi, që i ka bërë gjatë afatit kalimtar të janarit. Në fakt, Hoxha te Feronikeli është prezantuar më datën 29 dhjetor pak para se të niste afati. Hoxha gjatë tërë këtij muaji ka qenë te Feronikeli dhe pasi ka impresionuar me aftësitë e tij, menjëherë i është ofruar kontrata.