Sport

Vendi i tretë dhe i katërt në Premier Ligë i ndajnë pikët

Vendi i tretë dhe i katërt në Premier Ligë i ndajnë pikët

Leicester City nuk arriti të merrte pikë të plota në përballjen me skuadrën e Frank Lampardit, ndeshje e cila u përmbyll me rezultatin 2-2.

Chelsea ishte skuadra e parë që kaloi në epërsi menjëherë pas nisjes së pjesës së dytë përmes Rudigerit me një goditje me kokë, kjo epërsi nuk zgjati as 10 minuta pasi në minutën e 56-të, Barnes i Leicesterit arriti të barazonte shifrat.