Sport

Hetuesit zbulojnë momentet e fundit para rrëzimit të helikopterit të Bryantit

Hetuesit zbulojnë momentet e fundit para rrëzimit të helikopterit të Bryantit
 

Pak momente para se legjenda e basketbollit Kobe Bryant, vajza e tij 13-vjeçare Gianna dhe shtatë të tjerë të humbnin jetën pas rrëzimit të helikopterit, piloti kishte tentuar të ngjitej lart për të dalë nga shtresa e reve, por helikopteri më pas u kthye fort në të majtën dhe u përplas rrëzë kodrës.

Helikopteri Sikorsky S-76B me dy motorë u rrëzua 60 sekonda më vonë dhe shpërtheu në zjarr, duke lënë të vdekur të nëntë personat që ishin në të, sipas detajeve që janë zbuluar të martën pasdite nga autoritetet federale të sigurisë së aviacionit, shkruan Koha Ditore.