Tensione në seancën stërvitore të Bayernit

Tensione në seancën stërvitore të Bayernit

29 January 2020 18:25

Një përplasje ndërmjet futbollistëve të Bayernit ka ndodhur në seancën e sotme stërvitore.

Leon Goretzka e Jerome Boateng janë konfrontuar gjatë stërvitjes së sotme, dhe duhej ndërhyrja e bashkëlojtarëve për t’i qetësuar ata, transmeton kp.

Deri te kjo ka ardhur pasi Goretzka ka bërë një ndërhyrje më të fortë sesa duhet ndaj Boatengut, i cili e ka goditur mesfushorin në fytyrë.

Trajneri i Bayernit, Hansi Flick ndërpreu stërvitjen, ndërsa nuk dihet akoma nëse do të ketë masa ndëshkuese për dyshen problematike.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme