Sport

Nadali eliminohet nga “Australian Open”

Nadali eliminohet nga “Australian Open”
 

Tenisti austriak Dominic Thiem ka mposhtur 3 me 1 në sete numrin një të botës, Rafael Nadalin, për ta eliminuar nga “Australian Open”.

6-7, 6-7, 6-4 dhe 6-7 ishin rezultatet e seteve në këtë meç të fazës çerekfinale.