Nadali eliminohet nga “Australian Open”

Nadali eliminohet nga “Australian Open”

29 January 2020 14:00

Tenisti austriak Dominic Thiem ka mposhtur 3 me 1 në sete numrin një të botës, Rafael Nadalin, për ta eliminuar nga “Australian Open”.

6-7, 6-7, 6-4 dhe 6-7 ishin rezultatet e seteve në këtë meç të fazës çerekfinale.

Në gjysmëfinale ai do të përballet me gjermanin Alexander Zverev. Gjysmëfinalja tjetër është ajo mes Roger Federerit dhe Novak Gjokoviqit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme