Sport

Edhe në ndeshjen e Ligës Ballkanike Rahoveci vs Vllaznia u nderua Kobe Bryant

Edhe në ndeshjen e Ligës Ballkanike Rahoveci vs Vllaznia u nderua Kobe Bryant
 

Legjenda e basketbollit të NBA-së, Kobe Bryant, vdiq ditën e djeshme si pasojë e një aksidenti me helikopter derisa po shkonte, bashkë me të bijën e tij 13-vjeçare dhe 7 persona tjerë për të përcjellë një ndeshje basketbolli.

Shumë skuadra basketbolli në SHBA nderuan veprën e Bryantit duke mos luajtur 24 sekondat e para të ndeshjeve, që përkon me numrin e tij që mbajti në fanellë, 24.