Bayerni dëshiron rikthimin e Douglas Costas

Bayerni dëshiron rikthimin e Douglas Costas

22 January 2020 14:29

Bayern Munich raportohet se ka shprehur interesim për rikthimin e Douglas Costas.

Bavarezët janë në kërkim të një anësori pas lëndimeve të Serge Gnabryt e Kingsley Comanit, ndërsa Costa që ka munguar te Juventusi për shkak të problemeve të tij me lëndime dhe me formë, shihet si zëvendësues ideal.

“Bild” shkruan se gjiganti gjerman e do rikthimin e brazilianit në formë huazimi për pjesën e mbetur të sezonit.

Costa ishte larguar nga Bayerni për te Juve në verën e vitit 2017.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme