Sport

Mustafi i kërkon falje Luizit pas gabimit ndaj Chelseat

Mustafi i kërkon falje Luizit pas gabimit ndaj Chelseat

Mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi, është shprehur i lumtur dhe krenar për bashkëlojtarët e tij, pas barazimit 2 me 2 me Chelsean të martën në Premier Ligë.

Ekipet barazuan në derbin e Londrës, me Arsenalin që ishte për rreth 70 minuta me një futbollist më pak pasi qendërmbrojtësi David Luiz mori kartonin e kuq. Ky karton erdhi pas një ndërhyrjeje të Luizit, e që erdhi në aksionin e nisur nga gabimi i Mustafit.