Sport

Tenistët në Australi po ankohen për probleme me frymëmarrje

Foto: Sky News
 

Tenistja Dalila Jakupoviq, që u detyrua të tërhiqej nga meçi kualifikues i turneut Grand Slam në tenis “Australian Open” për shkak të cilësisë së dobët të ajrit, ka thënë se çdo lojtare me të cilën ka folur i është ankuar për kokëdhembje dhe për probleme me frymëmarrje.

Sllovenja 28-vjeçare është dashur të largohet me ndihmën e stafit mjekësor, pasi filloi të kollitej dhe kishte probleme me frymëmarrje gjatë meçit të raundit të parë kualifikues në Melbourne.