Sport

Peja fiton me shumë mund në Shkodër

Peja fiton me shumë mund në Shkodër

Peja ka shënuar fitore ndaj Vllaznisë në Shkodër, por tek ajo ka arritur dukshëm më vështirë se që është pritur. Të martën mbrëma Peja fitoi me vetëm katër pikë dallim ndaj skuadrës shkodrane, 91:87. Ndeshja i takoi xhiros së tetë të Ligës Ballkanike në basketboll.

Në fakt, Peja është vlerësuar favorite e madhe për këtë ndeshje, por për të shënuar fitore është dashur të luftonte deri në fund. Peja tash ka bilanc prej katër fitoreve dhe tri humbjeve, ndërsa Vllaznia ka një fitore e pesë humbje. Në Ligën Ballkanike po paraqiten vetëm pesë skuadra, duke përfshirë edhe Rahovecin, shkruan sot Koha Ditore.