Sport

Tri befasitë e vikendit paralajmërojnë garë të fortë

Tri befasitë e vikendit paralajmërojnë garë të fortë
 

Pjesa e dytë e Superligës në basketboll, që nisi vikendin e shkuar, vlerësohet se ishte paralajmërim për një garë tejet të fortë për titull dhe kupë.

Fitorja e thellë e Rahovecit ndaj kampiones dhe lideres, Prishtinës, pastaj humbja e Pejës së përforcuar me Dardan Berishën ndaj Ponte Prizrenit dhe fitorja e parë e Lipjanit këtë stinor, e arritur ndaj Bashkimit, vlerësohen befasitë e xhiros, shkruan sot Koha Ditore.