“Xhaka do të ishte i jashtëzakonshëm në Liverpool” Foto: Reuters

“Xhaka do të ishte i jashtëzakonshëm në Liverpool”

08 January 2020 13:26

Granit Xhaka do të ishte një lojtar i jashtëzakonshëm sikur të ishte pjesë e Liverpoolit, sipas Danny Murphyt.

Legjenda e Liverpoolit shprehet se shpeshherë tek Arsenali, Xhaka është si “pasagjer” në aspektin defansiv, për shkak të problemeve që ka aktualisht skuadra londineze, por thekson se përkrah Fabinhos e Hendersonit mesfushori shqiptar do të ishte i jashtëzakonshëm, transmeton Koha.net.

“Nëse Xhaka do të ishte pjesë Liverpoolit me Hendersoni dhe Fabinhon, ai do të dukej një lojtar i jashtëzakonshëm sepse teknikisht është shumë i mirë, ka pasime të mira, goditje fantastike dhe ka aftësi fantastike që me të majtën e tij të hapë lojën. Por, kur luani në një ekip që ka vështirësi, ai është si pasagjer në mbrojtje dhe ka pengesa”, u shpreh Murphy për Talk Sport.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme