Sport

Alexander-Arnold, plejmejkeri i “makinerisë së kuqe”

Alexander-Arnold, plejmejkeri i “makinerisë së kuqe”

Gëzueshëm, dhe me të vërtetë, triumfues. Stadiumi “King Power” ishte një vend i egër për kampionët botërorë të Liverpoolit, që të enjten e vizituan, shkruan sot Koha Ditore.

Në të shumtën e rasteve, stadiumet e reja mund të jenë vende fatale për ekipet lidere, duke pasur parasysh se Leicester City deri para duelit me Liverpoolin ishte i pamposhtur këtë edicion në shtëpi. Megjithatë, makineria e kuqe e Liverpoolit ishte e papërmbajtshme për ish-kampionin e Anglisë, me një tjetër paraqitje të jashtëzakonshme dhe vendimtare të Trent Alexander-Arnoldit.