Sport

Tre kosovarë të rrahur mbrëmë nga tifozët e Vardarit janë nga Kaçaniku, reagon ashpër kryetari Suma

Tre kosovarë të rrahur mbrëmë nga tifozët e Vardarit janë nga Kaçaniku, reagon ashpër kryetari Suma
 

Kryetari i komunës së Hanit të Elezit, Rufki Suma dhe nënkryetari Mallzum Qajani, përmes një komunikate për media njoftojnë se kanë vizituar në shtëpitë e tyre tre të rinjtë nga kjo Komunë, Egzon Avdush Kuka (1995), Liridon Avdush Kuka (2000) dhe Metush Qamush Brava (2001) që u sulmuan mbrëmë në Shkup pas ndeshjes midis Vardarit dhe Shkëndijës nga ana e tifozëve maqedonas “Komitët”.

Në komunikatë thuhet se “‘Komitët’ me të mbaruar ndeshja midis Vardarit dhe Shkëndisë kanë vërshuar rrugëve të Shkupit të pajisur me thika e shkopinj bejsbolli dhe pa as një arsye sulmuan tre të rinjtë e Hanit të Elezit duke ju shkaktuar lëndime të rënda trupore”.