Messi për “Topin e Artë”: Është vërtetë e mrekullueshme Foto: Reuters

Messi për “Topin e Artë”: Është vërtetë e mrekullueshme

02 December 2019 22:10

Leo Messi sonte ka thyer rekord në botën e futbollit duke fituar për herë të gjashtë “Topin e Artë”.

Në garë për këtë trofe ai e mposhti yllin e Liverpoolit, Virgil van Dijk dhe atë të Juventusit, Cristiano Ronaldo, transmeton Koha.net.

Messi thotë se një gjë e tillë është e jashtëzakonshme dhe do të donte të falënderonte gazetarët për këtë.

“Do të doja të falënderoja të gjithë gazetarët që më votuan dhe dëshiruan që unë të fitojë këtë çmim. Falënderoj kolegët e klubit, dhe të gjithë kolegët që kanë kontribuuar për këtë çmim. Është vërtet e mrekullueshme”, është shprehur Messi.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme