Sport

Ljungberg kërkon të jetë trajner i Arsenalit deri në fund të sezonit

 

Arsenal gjatë ditës së djeshme ka shkarkuar trajnerin Unai Emery, dhe ka emëruar legjendën e klubit Freddie Ljungberg si trajner i përkohshëm.

Ljungberg do ta nis karrierën e tij si trajner i Arsenalit në ndeshjen e së dielës të cilën klubi londinez e zhvillon ndaj Norwichit.