Sport

Salah, Mane e Aubameyang nominohen për futbollistin afrikan të vitit

 

Mohamed Salah synon për herë të tretë radhazi të rrëmbejë çmimin e “Futbollisti Afrikan i Vitit”, pasi së bashku me Sadio Manen e Pierre-Emerick Aubameyang janë në mesin e të nominuarve për këtë çmim të rëndësishëm individual.

Salah kishte mbrojtur këtë trofe duke shënuar 44 gola për Liverpoolin dhe Egjiptin më 2018, transmeton Koha.net.