Sport

Cuadrado te Juventusi deri më 2022

Cuadrado te Juventusi deri më 2022

Sulmuesi i krahut, Juan Cuadrado që këtë edicion po luan si mbrojtës ka rinovuar kontratën me skuadrën e Juventusit, që do ta mbajë deri në verën e vitit 2022 te kampioni i Italisë ka njoftuar të enjten “Tuttosport”.

Bëhet e ditur se marrëveshja është arritur mes palëve dhe se gjatë këtyre ditëve do të bëhet gjithçka zyrtare. Me rinovimin e kontratës, Cuadrado ka përfituar edhe rritje të pagës që do të jetë katër milionë euro në vit.