Sport

Sterling, kërcënimi i madh i Liverpoolit në derbin ndaj Cityt

Sterling, kërcënimi i madh i Liverpoolit në derbin ndaj Cityt

Raheem Sterling, që dikur ishte pjesë e Liverpoolit, do të jetë kërcënimi më i madh për ekipin e Juergen Kloppit në përballjen kundër Manchester Cityt.

Derbi ndërmjet dy skuadrave të para në tabelë dhe atyre që pritet të kenë fjalën kryesore për titullin kampion, zhvillohet të dielën në “Anfield Road” prej orës 17:30. Është ndeshje e vlefshme për xhiron e 12-të të Premier Leagues, shkruan sot Koha Ditore.