Sport

Golden State po vuan, por e ardhmja nuk duket e errët

Golden State po vuan, por e ardhmja nuk duket e errët
 

U deshën vetëm gjashtë ndeshje që storia e Golden State Warriorsit të ndryshojë. Në një periudhë 288 minutëshe, skuadra ra nga maja e ligës për në bodrum, një fat mizor për skuadrën që konsiderohet si një prej më të mirave që ka luajtur ndonjëherë në NBA.

Kjo nisi në serinë finale të NBA-së stinorin e kaluar, kur në ndeshje rresht humbi nga Kevin Durantin dhe Klay Thompsonin për shkak të lëndimeve, duke shkatërruar shpresat për titull kampioni dhe duke u varur plotësisht te Stephen Curry në stinorin e ri, shkruan sot Koha Ditore.